PLAY play  Media Player  |  Web
128 kbps
PRÁVĚ HRAJE

Seznam kapel

Název kapely:
Yogi Rulez
Fotka:
Město:
Lom
Země:
Česká republika
Členové:
Stanislav Puffler (klávesy, bicí, studiová hudební produkce)
Styl:
downtempo, nujazz, triphop
Informace o kapele:
Yogi Rulez (vlastním jménem Stanislav Puffler) je jednočlenný hudební producent (moderně beatmaker), hráč na bicí / klávesové nástroje a studiový tvůrce hudby na pomezí downtempo, nujazz, acidjazz, jazzhop a triphopu. Jeho začátky se datují do roku 1992, kdy začínal pod různými jinými pseudonymy experimentovat s počítačovou hudbou (tehdy ještě na osmibitovém Atari). Na gymnáziu byl součástí elektronické formace God´s FX´s, se kterou strašil děti v rámci školní akademie. Následovala triphopová kapela Surrounding, ve které hrál Yogi na klávesy a lokálně v rámci Ústeckého kraje měla úspěch.

Poprvé se jako Yogi Rulez oficiálně veřejně objevil v roce 2005 s nahrávkou Contemporary Art from the Black Market vydanou pod licencí Creative Commons na značce Language Labs. Díky skladbám z tohoto EP se dostal do talentové soutěže Českého rozhlasu Wave. Následovala nahrávka Brand Nu Concepts, ze které mohli posluchači Radia Wave, Radia 1 a Vltavy slyšet singly Nocturno či Soul Navigatin´ s hostujícím MC One Two (občanským jménem Jan Pospíšil – tehdy kapela Navigators, později projekt Android Asteroid).

V roce 2007 vyhrál Yogi Rulez historicky první ročník Startéru. Tehdy již velmi úzce spolupracoval s vynikajícím jazzovým vibrafonistou Radkem Kramplem a zpěvačkou Janou Fabiánovou. Na základě výhry Startéru a jím nabízené možnosti koncertu v Karlíně s live nahrávkou postavil narychlo celou kapelu. Spolu s Janou Fabiánovou, Radkem Kramplem, Martinem Kuzmou (bicí) a Matějem Havlíčkem (basa) začali transformovat studiové elektronické nahrávky do živé podoby. Koncert se nakonec bohužel neuskutečnil.

V roce 2020 natočil po třináctileté odmlce, kdy se Yogi věnoval maximálně příležitostnému remixování, další EP s názvem Microbiome. To vydal pod záštitou distribuce Supraphonu na všech streamovacích platformách. V rámci remixování a beat contestů Digginsack se dostal zpět do producentské formy a v roce 2021 připravuje konečně plnohodnotnou dlouhohrající desku. Ta by měla nést název TIME GOES BY AND THE BEAT GOES ON.
Diskografie:
Microbiome (EP, Supraphon, 2020)
Brand Nu Concepts (online demo, 2007)
Contemporary Art From The Black Market (EP, Language Lab, 2005)
Tools with no purpose (CDR demo, 2001)
Telefon:
773565747
Webová adresa:
Email:
yogi@yogirulez.com
Youtube klip:

< zpět na seznam

 
Klik.tv Studio CI6 Partner OSA www.bratriwebu.cz - tvorba webových stránek, grafické práce, reklama Intelis