PLAY play  Media Player  |  Flash
128 kbps
PRÁVĚ HRAJE

Seznam kapel

Název kapely:
Stopangin
Fotka:
Město:
Česká Třebová
Země:
Česká republika
Členové:
Miloš "Milhaus" Klazar - zpěv

Jan Rybka - kytara

Pavel Sedláček - baskytary

Miroslav Gestinger - kytara

Václav Vávra - bicí
Styl:
Rock
Informace o kapele:
Historie skupiny Stopangin se začala psát počátkem roku 1997. První sestavu tvořili:

Jiří Švihálek - zpěv a kytara
Honza Rybka - kytara
Libor Šimek - baskytara
Petr Dostál – bicí

Kapela zpočátku zkoušela převzaté skladby různých českých rockových kapel, ale postupem času začala převládat touha tvořit vlastní věci.

V roce 1998 kapela absolvuje svůj první veřejný koncert, tehdy ještě vlastně klasickou vesnickou zábavu. Zpěváka a kytaristu Jirku Švihálka nahrazuje dodnes působící Martin Kouba.

Rok 1999 byl ve znamení dalších personálních změn. Na post druhé kytary přichází Petr Šolar a druhou změnou byl odchod bubeníka Petra Dostála, jehož nahradil Jiří Mareš.

V roce 2000 stojí za zmínku koncert v RC Kotelna v Litomyšli, jako předskokan skupiny Čistá láska. Také v tomto roce odchází z kapely kytarista Petr Šolar.

Kapela se pomalu dostává na regionální podia a taktéž ve známost veřejnosti. Koncem roku 2001 odchází bubeník Jiří Mareš a příležitost tak dostává Petr Kouba kterého po pouhém půlroce vystřídá, asi nejdéle působící bubeník ve Stopanginu a to Martin Blažek.

Rok 2003 byl v historii kapely významným mezníkem. V tomto roce bylo vydáno vlastním nákladem první demo CD a natočeny dva oficiální videoklipy. Spuštěny byly také první internetové stránky s naší prezentací.

V následujících letech tak kapela koncertuje v, dá se říci legendárním složení:

Martin Kouba – zpěv

Honza Rybka – kytara

Libor Šimek – baskytara

Martin Blažek – bicí

Posléze kapela přibírá do party na post druhého kytaristy Radka Hajského a po mnohaletém úsilí vydává v roce 2010 své druhé CD s názvem Tenkrát podruhé.

Ale jak to tak bývá další personální změny na sebe nenechaly čekat. Jako první odchází bubeník Martin Blažek a po dlouhém hledání přichází na post bicích Rosťa Skoumal, kterého po odehrání jedné sezony koncem roku 2011 střídá Václav Vávra, který v kapele působí dodnes.

Aby toho nebylo málo, rozhodne se ukončit spolupráci i Radek Hajský a nakonec i Libor Šimek. V roce 2012 tedy do kapely nastupuje kytarista Míra Gestinger, který je v neposlední řadě i výborným skladatelem a textařem a jako poslední baskytarista Pavel Sedláček. V této sestavě, tak jak ji známe nyní kapela vydává v roce 2013 své třetí a zatím poslední CD s názvem Práce počká. V těchto letech kapela pravidelně koncertuje po regionálních pódiích, na festivalech či městských slavnostech a pomalu nabírá síly a inspiraci na svoji další desku.

Počátkem roku 2016 se kapela stěhuje do nové zkušebny ve Svitavách a současně s tímto kapelu opouští dlouholetý frontman Martin Kouba. Střídá ho Miloš Klazar a začíná s kapelou zkoušet koncertní playlist....
Diskografie:
2003 Stopangin (demo)
2010 Tenkrát podruhé
2013 Práce počká
Telefon:
773987264
Email:
vavra.vaclav@centrum.cz
Youtube klip:
https://www.youtube.com/channel/UC0WalkpIbibtNlp2NurNIOQ/videos

< zpět na seznam

 
Klik.tv Studio CI6 Partner OSA www.bratriwebu.cz - tvorba webových stránek, grafické práce, reklama Intelis