PLAY play  Media Player  |  Flash
128 kbps
PRÁVĚ HRAJE

Seznam kapel

Název kapely:
Mumford & Sons
Fotka:
Město:
London
Země:
UK
Členové:
Marcus Mumford – zpěv, elektrická kytara, akustická kytara, bicí
Ben Lovett – vokály, klávesy, piano, syntesátor
Winston Marshall – vokály, elektrická kytara, banjo,
Ted Dwane – vokály, baskytara, basa
Styl:
folk rock, alternative rock
Informace o kapele:
Mumford & Sons jsou anglická folk-rocková kapela. Její členové jsou Marcus Mumford (zpěv, kytara, bubny, mandolína), Ben Lovett (zpěv, klávesy, akordeon, bubny), Winston Marshall (zpěv, banjo, dobro) a Ted Dwane (zpěv, basa, bubny, kytara). Skupina vznikla v říjnu 2007 z takzvané folkové scény západního Londýna, jejíž součástí byli další umělci jako Laura Marling, Johnny Flynn a Noah and the Whale. Mumford & Sons nahráli EP Love Your Ground a koncertovali po Velké Británii, aby tak přiblížili publiku svoji hudbu a získali podporu pro nahrávku plného alba. To vydali v říjnu 2009 pod názvem Sigh No More a dosáhli s ním na druhé místo britského i amerického žebříčku.
Skupina v roce 2010 výrazně získala na popularitě, začala vystupovat na větších koncertech a také se začala objevovat v americké televizi. 1. prosince 2010 získala skupina dvě nominace na cenu Grammy, v kategoriích Nejlepší nový umělec a Nejlepší rocková skladba ("Little Lion Man"). Vyhrála australskou hudební cenu ARIA pro nejpopulárnějšího zahraničního umělce v roce 2010 a také cenu BRITs v roce 2011 pro nejlepší britské album.

V září 2013 ohlásila skupina pauzu na nejbližší dobu. V roce 2014 pracovala skupina na nových písních, a v březnu 2015 ohlásila vydání třetího alba Wilder Mind na 4. května 2015.
zdroj wikipedia.org
Diskografie:
Sigh No More (2009)
Babel (2012)
Wilder Mind (2015)
Delta (2018)
Telefon:
Webová adresa:
Email:
Youtube klip:

< zpět na seznam

 
Klik.tv Studio CI6 Partner OSA www.bratriwebu.cz - tvorba webových stránek, grafické práce, reklama Intelis